CHİLLER

Chiller Kondenser ve Evaporator hacimlerinden oluşan bir soğutma sistemi ana ekipmanıdır.Kendi içerisinde Su soğutmalı ve Hava soğutmalı olarak ikiye ayrılırlar.-30C ve +30C sıcaklık arasında çalışabilir. Soğutma ihtiyacı olan her alanda kullanılabilir. Sulu ısıtma soğutma sistemleri olarak da açıklanan chiller sistemler, konutlarda ve endüstriyel ortamlarda ısıtma ve soğutma amaçlı kullanmak için ideal cihazlardır.
Chiller su soğutma grupları, modern, paket tipi özel tasarımı ve hızlı montaj kolaylığı ile merkezi sistemlerde tercih edilen  bir üründür.

VRF

VRF, Değişken Soğutucu Akışkan Debisi demektir.Bir VRF klima sistemi, binanın değişen kapasite ihtiyaçlarına bağlı olarak soğutkanın akışını kontrol eder. Bir VRF sistemi bina dışında bulunan dış ünite ve bina içindeki yaşam alanlarını soğutmak ve/veya ısıtmak amacı ile kullanılan iç ünitelerden oluşur.VRV sistemin uygulama alanları; birbirinden bağımsız, birden fazla bölgenin iklimlendirme ihtiyacı olduğu ve yük ihtiyacının sürekli değiştiği otel, hastahane, ofis, restaurant, mağaza, tiyatro, sinema ve her noktasında konfor istenen villalar, iş merkezleri , plazalar gelir.

Klima santrali Atmosferden veya iç mahalden alınan havanın çeşitli koşullardan geçirildikten sonra istenilen iklim şartlarına getiren ve iklimlendirilmiş havanın arzu edilen mahale gönderilmesini sağlayan cihazların genel adıdır. Klima santralleri prosesin yapısına ve projenin özelliğine göre bir çok model ve özellikte üretile bilirler, Klima santralleri model olarak 3 ana başlıkta anılırlar.
 
  • Karışım Havalı Klima Santralleri
  • Isı Geri Kazanımlı Klima Santralleri
  • % 100 Taze Hava / Dönüş Havalı Klima Santralleri

BİREYSEL KLİMA

Pencere Tipi Paket Klimalar

Bu klimalar, kompresör, kondenser, k ablolar, borular ve kontrol elemanlarıyla fabrikada bir bütün olarak üretilir. Oda penceresinde oluşturulan özel platforma yerleştirilir. Cihazın yarısı oda içinde, yarısı oda dışında yer alır. Dışarıda bulunan kondenser kısmı kendi fanıyla aldığı dış havaya yoğuşma ısısını atarken oda içinde bulunan evoperatör kısmı üzerinde bir başka fanla geçirilen odadan ısı geçirilir. Cihaz böylece soğutma yapar.

FANCOİL

Fancoil adından da anlaşılacağı gibi bir fan ve önünde bulunan coil den oluşur. Bu coil' in içinden sıcak veya soğuk su geçirilir. Sistemden sıcak su geçerse ısınma sağlanır , soğuk su geçerse soğutma sağlanır. Fan coil cihazları birçok modelde imal edilirler. Fan coil cihazları yer tipi , duvar tipi , tavan tipi , kasetli dört yöne üflemeli ve kanallı tip olarak gruplandırılırlar. Fan coil cihazları kışın ısıtmada yazın serinletmede kullanılır. Fan coiller kullanım yerine göre seçilir. Okullarda yer tipi , evlerde ağırlıklı olarak 4 yöne üflemeli yada Duvar Tipi tercih edilir. Otellerde kanallı tip fan coiller ağırlıklı olarak kullanılır. Bütün fan coil cihazları termostatla kullanılır. Yer , duvar tipi ile 4 yöne üflemeli kaset tipinde duvara montajlı termostatlar kullanılır

PROBLEM YOK, TURUNÇ VAR..